2018.12.16 XXV. Mikulás Kupa

   2018.12.16 XXV. Mikulás Kupa bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

40 éves a Budoka és 40 éve karatézunk Tamás László Shihannal 1978-2018!

Idén a 25. Mikulás Kupát szerveztük a szülőkkel és a barátokkal, ez már hagyomány és ezt szeretnénk töretlenül legalább még 25 évig folytatni!

Itt voltak a barátaink Marcali és Kaposvár csapatai és mi, a Budoka: siófoki, enyingi és a balatonvilágosi dojok karatékái.  A versenyszámok továbbra is grundbirkózás, kumite és kata voltak.

A mérlegelést követően a gyerekek először egy sorverseny keretében küzdöttek meg, 3 csapat vetélkedett!

Közel egy órát követően a győztes csapatot sok-sok finomsággal díjaztuk, természetesen a többiek sem maradtak ki a ,,jóból”, sőt még a Télapó is megjelent és szaloncukrot adott minden gyereknek!

Rendezvényünk céljai, hogy a szülők a verseny alatt láthatják a gyermekeik fejlődését, bepillantást kapnak az egyesületben folyó szakmai munkába és megismerhetik a sportolóink eredményeit. Továbbá fontosnak tartjuk, hogy az év végén egy közösségben, együtt legyünk!

A helyszíne a Siófok dojo, délelőtt teremrendezés, délután 13 órától indulnak programok és a verseny. A fiatalok közül a 2000-2012 között született sportolóink mérték össze tudásukat grundbirkózásban, kumite és kata versenyszámban!

Versenyünk Fővédnöke idén is  Senpai Hegedűs István 1.danos mester volt.

Üdvözölhettük körünkben: Kaposvár Budo SE vezetőjét Sensei Lóki Sándor 4.danos mestert, Keszthely KK vezetőjét Sensei Simon Tibor 4.danos mestert,  Marcali karate klub vezetőjét Senpai Koronczay Miklós 2 danos, a Balatonvilágosi Dojo vezetőjét Senpai Rudniczai István 2.danos mestert és az Enying VSE karate szakosztályának vezetőjét Töttösi Tibor urat. A Siófoki Diáksport Alapítványtól sajnos betegség miatt Pusztai Gyula Elnök Úr és Bakai Lászlóné gazdasági vezető nem tudtak eljönni.

A verseny főbírája: Shihan Tamás László 5.dan

Bírók: Lóki Sándor 4.dan, Simon Tibor 4.dan, Koronczai Miklós 2.dan, Lizák Richárd 2.dan, Rudniczai István 2.dan, Kalmár János 1.dan, Csizmadia Péter 1.dan, Kabály György 1. dan, Veréb Attila 2.kyu és Pájer László 3.kyu

Program:

A délután 13,00-14.00 h mérlegelés, majd ezt követte Jómagam irányításával egy órás mikulás sorverseny indult, ahol a versenyen induló gyerekek alkották a csapatokat az ifi, junior és felnőtt versenyzőink, pedig a mikulás-játékmesterek voltak! Sorverseny keretében 3 csapat mérte össze tudását játékos feladatok megoldásában. A végén mikulás-játékmestereink csoki és rengeteg szaloncukrot osztottak ki a csapatoknak. Kiváló küzdelmeket láthattunk, a gyerekek mindent megtettek, hogy begyűjtsék a finom szaloncukor,,hegyeket” mikulások irányítottak és segítették a csapatokat a győzelemhez! A sorversenyt követően 15,00 h megkezdődnek az elődöntők kata, kumite és judo-birkó versenyszámokban!

Hivatalos megnyitó 17.30 órakor kezdődött, a köszöntőt követően a 2018 év ünnepélyes évértékelése következett, melyben a teljes utánpótlás versenycsapat (48 fő) vonult fel.

Egyesületek vezetői, bírók és a mesterek a versenyzők nyakába akasztották az arany érmeket, a nemzetközi eredményt elért versenyzőink pedig a külön díjakat vehették át.

Válogatott kerettagok, EB, OB és Magyar Bajnoki helyezettek:

 ,,Akire büszkék vagyunk”

Utánpótlás korosztály reménységei:

Enying utánpótlás: Vass Norbert, Raffael Zsuzsanna, Töttösi Kitti, Vass Nárcisz, Sárközi Roland, Farkas Viktor

Siófok utánpótlás: Hardi Laura, Neubauer Mátyás, Kisdeák József, Kalmár Koppány, Hardi Balázs, Csepregi Csongor

Előkészítő csoport: Majoros Dávid, Fehérvári Levente, Fehérvári Ákos, Bálint Botond, Csepregi Marci, Czompó Papp Zalán, Szabó Kinga, Kisdeák Emma, Neubauer Noémi

Balatonvilágos utánpótlás: Vörös Henrik, Veréb Ádám, Durmics Attila

DO: I. helyezettek: Hardi Balázs,

I.Helyezett: Vass Norbert, Neubauer Mátyás, Kalmár Koppány
III. helyezettek: Kisdeák József, Raffael Zsuzsanna

UMB: I. helyezett Hardi Balázs

      III. helyezettek Vass Norbert, Vass Nárcisz

Év Sportolója és Példaképe 2018-ban: Vass Norbert és Hardi Balázs

Vass Norbert: DO II. hely, UMB III. hely
Hardi Balázs: DO és UMB Bajnok!

Kiváló sportszakmai munkájukért:
Shihan Tamás Lászlót, Sempai Rudniczai Istvánt, Papp Andrást, Kalmár Jánost, Kabály Györgyöt, Csizmadia Pétert, Kálóczi Vivient, Szili Dánielt, Müller Ádámot, Tatár Balázst és Simon Bertalant köszöntöttük.

Továbbá köszönetünket fejeztük ki Fenyvesi Klaudiának, Győri Mártinak, Devecseri Krisztinának, Hardiné Baki Évikének, Müller Anikónak, Kóczánné Virág Zsófiának, Weisz Natáliának, Ferge Szilviának, Gasparics Nikolettnek, Berkyi Györgynek, Kovács Árpádnak, Veréb Attila, Fehérvári Péternek, Bálint Bélának, Majoros Lászlónak, Mészáros Jánosnak, Istvándi Zoltánnak és Tatár Zoltánnak csapatunk segítőinek.

Az évértékelést követően folytatódtak a küzdelmeket a közép majd 19,30 órától a döntőkkel zárult.

48 gyerek vett részt a XXV. Mikulás kupán, egy csodálatos napot tölthettünk el közösen, játszottunk és nagyszerű küzdelmeknek tapsolhattunk!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, szülőknek, barátoknak és természetesen a gyerekeknek, hogy eljöttetek és együtt közösen ünnepeltünk.

Kellemes Ünnepeket Kívánok!

Osu!
Shihan


2018.12.16 XXV. Mikulás Kupa eredmények

Kata versenyszámban

Gyerek 1
I. helyezett Veréb Ádám      
II. helyezett Kisdeák Emma
III. helyezett Neubauer Noémi

Gyerek 2        
I. helyezett Pápay Kata                    
II. helyezett Mészáros Bulcsú

Serdülő          
I. helyezett Hardi Balázs                  
II. helyezett Pápay Zita
III. helyezett Veréb Kinga

Ifi
I. helyezett Kisdeák József

Judo-birkó versenyszámban

Gyerek 1        
I. helyezett Fehérvári Ákos              
II. helyezett Durmics Attila
III. helyezett Zsiborás Dominik

Gyerek 2        
I. helyezett Homoki Levente            
II. helyezett Szabó Marcell 
III. helyezett Takács Márk Sebastian           

Gyerek 3       
I. helyezett Tihanyi Ádám
II. helyezett Kalmár Kadosa

Gyerek 4        
I. helyezett Pápay Levente               
II. helyezett Homoki Hanna Eszter                       
III. helyezett Szép Noémi és Virág Boglárka

Gyerek 5        
I. helyezett Hegedűs István              
II. helyezett Weisz Péter
III. helyezett Gallyas Ákos László

Gyerek 6        
I. helyezett Kósa Olivér                    
II. helyezett Csapó Dávid

Kumite versenyszámban

Gyerek 1        
I. helyezett Szabó Bulcsú                 
II. helyezett Istvándi Csongor

Gyerek 3        
I. helyezett Pápay Zita                      
II. helyezett Neubauer Noémi

Gyerek 4        
I. helyezett Veréb Ádám                  
II. helyezett Fehérvári Ákos
III. helyezett Veréb Huba
III. helyezett  Durmics Attila

Gyerek 4        
I. helyezett Csepregi Csongor          
II. helyezett Bálint Botond
III. helyezett Fehérvári Levente       
III. helyezett Czunf Milán

Serdülő          
I. helyezett Hardi Balázs                  
II. helyezett Tóth Dusán
III. helyezett Szentkúti Kiss Örs      

Serdülő          
I. helyezett Kalmár Koppány       
II. helyezett Sárközi Roland

Ifi                   
I. helyezett Hardi Réka                    
II. helyezett Szabó Kinga

Junior             
I. helyezett Hegedűs János               
II. helyezett Majoros Dávid
III. helyezett Farkas Viktor
III. helyezett Széphelyi Krisztián

Osu!
Shihan